Tetování krví-Začátek cesty

1. července 2009 v 18:38 | Janča a Karol |  Doporučuju
Takže,toto je naše první recenze knížky.A aby to bylo trochu uspořádané,tak...:
Autor:D. M. Cornish
Nakladatelství:Fragment
Rok vydání:2006,v ČR 2008
Ilustrace:D. M. Cornish
Tetování krví-kniha první je velmi půvabný příběh s velmi propracovaným a novým světem plným nebezpečí a příšer.Vypráví o chlapci s dívčím jménem Rosamunda,který byl jako nemluvně nalezen odložený u dveří,kde ho našel jeho dnešní vychovatel v Ctihodném námořním útulku madam Opery pro osiřelé hochy a dívky pan Fransitart.Rosamunda kvůli svému jménu zaujmul mezi svými vrstevníky nehezký postoj oběti šikany a posmívání.
Jednoho (hezkého) dne toto ale skončí,protože jeden z agentů ho najal na práci lampáře.Rosamundovi se zprvu nechce,protože původně snil o práci námořníka,ale nakonec přijme,protože už nechce být nadále středem posměchu a šikany.
Na cestě do Vysokých Klobouků však zjistí,že nastoupil do nesprávné lodi,proto lod opouští.Na jeho cestě do Vysokých Klobouků ho najde mocná a známá lahzarka Evropa,která ho záchrání.Bohužel při jejich je napadnou šklebouni a Licurius,Evropin služebník a kočí,umírá.
Rosamunda a Evropa naštěstí a jen taktak šklebouny porazí,ale ocitnou se v nebezpečném lese úplně sami.Jak se zachrání?Kde seženou jiného,náhradního kočího?Evropa Rosamundovi nabídne,po úmrtí Licuriuse,práci jejího služebníka.Co Rosamunda udělá?Přijme Evropinu nabídku,nebo se radši stane lampářem?
To zjistíte v knize pana Cornishe Tetování krví-kniha první s autorovými půvabnými ilustracemi a navíc skvělými přílohami.Vřele doporučuju koupit či alespon zapůjčit v knihovně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *EliH* - kdo jiný by to mohl být než tvé úžo esbénko?? *EliH* - kdo jiný by to mohl být než tvé úžo esbénko?? | Web | 7. listopadu 2009 v 13:22 | Reagovat

Vypadá to zajímavě...když to budou mít v knihovně, tak si to určo půjčím...pokud na to nezapomenu  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Jestli se vám můj blog líbil,tak ho ještě někdy navštivte..;-)